Kontakt

Duchnicka 3 lok. 339
01-796 Warszawa

+48 602 222 552

biuro@monosdesign.pl

Social Media

Witamy w Monos Design a

Follow us

Rezydencja Emilii Plater

Historyczny ażur nowoczesnej architektury.

Projekt rozbudowy kamienicy Wittów to połączenie elementów historycznych z eleganckim i nowoczesnym motywem zabudowy mieszkalnej w formie miejskiej willi.
Stara kamienica jest przykładem architektury łączącej secesje i uproszczony klasycyzm, posiada bogate walory artystyczne a wybrany detal balustrady stał się elementem kształtującym motyw ażurowej przesłony wykorzystany na elewacji. Ceglane akcenty podkreślają spójność kompleksu z zabytkowym zabudowaniem fabrycznym w głębi. Przedłużenie istniejącej kamienicy kontynuuje układ elewacji za pomocą rytmu okien i pionowych podziałów. Proporcja drzwi parterowych kamienicy celem spójności została przeniesiona na podział projektowanej stolarki.
Ogólnodostępny taras ukształtowany powyżej trzeciej kondygnacji wraz z dodatkowym oświetleniem podkreślają historyczny mural ściany szczytowej. Wnętrza budynków pomieszczą 30 dużych, ekskluzywnych apartamentów każdy o powierzchni powyżej 150 m2. wszystko z zachowaniem historycznej stylistyki i elegancji oraz ogromną dbałością o szczegóły. Celem inwestycji było stworzenie prestiżowego kompleksu apartamentowego z zachowaniem cennych walorów historycznych, nawiązanie do charakteru miejsca i podkreślenie jego znaczenia jako motywu przewodniego nowoczesnej architektury Warszawy.

Mapka-Emilii-Plater

home       pracownia      realizacje       media       referencje       kontakt