MONOS DESIGN

Biuro architektoniczne Warszawa

Poniżej znajdziesz nasze dane kontaktowe oraz formularz, który możesz wypełnić, jeśli chcesz, żebyśmy skontaktowali się z Tobą.

Duchnicka 3/LOK.339 01-796 Warszawa

biuro@monosdesign.pl

+48502770707

Monos Design Pracownia Architektoniczna

Architektura Komfort, funkcjonalność i odrobina luksusu

Nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie ręki.

Geometryczne kształty, odbieganie od ogólno przyjętych norm, poszukiwanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych, technicznych i materiałowych – w ten sposób można scharakteryzować współczesną architekturę. Przede wszystkim jednak nowoczesność równa się funkcjonalność, prostota a także próba nawiązania harmonii ze środowiskiem.

Komfort i estetyka

Less is more – motto przewodnie architektury a także Pracowni MONOS DESIGN tworzącej wspaniałe inwestycje budowlane od projektu przez wykonanie aż do wykończenia wnętrz. Realizujemy wiele bardzo odmiennych w stylu i różnorodnych w założeniach inwestycji. Aktualnie mocno stawiamy jednak na środowisko, staramy się by nasze budynki były ekonomiczne. Czasy w których więcej znaczy lepiej przemijają, a projektowanie nowoczesnych budynków niesie ze sobą wiele wyzwań – mówi Architekt i Właścicielka Pracowni – Monika Białek. Nowoczesne budownictwo to połączenie komfortu, estetyki i funkcjonalności. Prostota idąca w parze z subtelną elegancją i luksusem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Racjonalne zarządzanie materiałami i zasobami, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych optymalne wykorzystanie potencjału energetycznego to innowacyjny cel jaki przyświeca naszym projektom. Pozbawianie brył budynków zbędnych zdobień, detali i urozmaiceń przekłada się na zmniejszenie kosztów inwestycji, dom na planie prostokąta to przestrzeń łatwiejsza w aranżacji – strefy optymalnie dostosowane do potrzeb mieszkańców pełnią wiele funkcji jednocześnie dzięki czemu możemy znacznie zmniejszyć metraż i gabaryty obiektu. Prosta bryła z odpowiednio rozmieszczonymi pomieszczeniami i minimalną ilością przegród – doświetlona światłem dziennym zwiększa potencjał energetyczny. Jednocześnie nigdy nie zapominamy jak ważne jest stworzenie przestrzeni komfortowej i estetycznej. Wykończonej w wysokim standardzie nowoczesnej jakości, cieszącej oko a jednocześnie kryjącej w sobie luksusowe, funkcjonalne rozwiązania.

Klasyczna forma w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesny dom jednorodzinny – często pozbawiony okapu i orynnowania na dwuspadowym lub płaskim dachu zazwyczaj przypomina prostą stodołę lub sześcian. W tych prostych formach domów zakochali się nie tylko inwestorzy prywatnych przedsięwzięć. Takie budynki doskonale wpisują się w polski krajobraz wprowadzając nieco nowoczesności, ponadto stanowią doskonały wzór budowli energooszczędnych i pasywnych. Co daje nam usunięcie okapu w przypadku dachów dwuspadowych? Zyskujemy zupełnie nowe, świeże spojrzenie na tradycyjne budownictwo. Ponadto tego typu konstrukcja umożliwia znaczne podniesienie ścian kolankowych poddasza bez efektu zaburzenia proporcji – co przekłada się na lepsze wykorzystanie przestrzeni a także sam komfort użytkowania. Wysokie ścianki kolankowe dachu bezokapowego pozwalają na zastosowanie większych okien często połączonych w jedną taflę z oknami dachowymi – to wiele zmienia w kwestii doświetlenia pomieszczeń. Więcej światła dziennego to mniejsze zużycie energii elektrycznej. Wpuszczenie dużej ilości światła do pomieszczeń korzystnie wpływa nie tylko na samopoczucie ale także prezencję atrakcyjnie zaaranżowanej strefy.

W harmonii z naturą

Prosta geometria zastosowana w projekcie domu to duże połacie elewacyjne i dachowe ułatwiające skuteczne docieplenie budynku i znaczne zminimalizowanie strat energetycznych dzięki eliminacji tzw. „mostków termicznych”. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem na dachach płaskich są „zielone dachy”. Wprowadzona roślinność wraz z odpowiednimi warstwami podłoża doskonale sprawdza się w roli izolacji cieplnej, doskonale nawilża powietrze i praktycznie eliminuje konieczność posiadania klimatyzacji. Roślinność dodatkowo korzystnie wpływa na krajobraz i wrażenia estetyczne. W zwartej, ciasnej zabudowie szeregowej zieleń na dachu pozwala zyskać namiastkę ogrodu.

Okno na świat

Wprowadzenie dużych szklanych tafli okiennych często o niestandardowym kształcie ma za zadanie jak najlepiej doświetlić pomieszczenia ale także otworzyć budynek na otoczenie. Duże okna optycznie poszerzają horyzont zacierając barierę pomiędzy dwiema strefami: wewnętrzną i zewnętrzną. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje minimalizowanie kosztów eksploatacji dzięki zastosowaniu rozwiązań i instalacji znacznie optymalizujących potencjał energetyczny. Zastosowanie okien trzyszybowych o odpowiednich parametrach szkła i okuć doskonale izoluje i zmniejsza straty cieplne.

Ekologiczny luksus dla każdego

Inteligentne, zoptymalizowane powierzchniowo domy pasywne racjonalnie wykorzystujące potencjał energetyczny generują spore oszczędności. Warto więc inwestować w nowoczesne technologie, które stają się coraz bardziej dostępne. Pompa ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym to ekologiczny luksus na który możemy sobie pozwolić. Warto przemyśleć zwłaszcza instalację pompy w znacznie tańszej wersji – czerpiącej energię z powietrza. Zyskujemy instalację o małych kosztach eksploatacyjnych i długiej żywotności dzięki wydajnej pracy na niskich temperaturach.

Projektuj, buduj, urządzaj

Planując budowę domu warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy projektowo-wykonawczej. Unikniemy wówczas wielu kosztownych błędów, a decydując się na ofertę obejmującą nadzór autorski i budowlany nad inwestycją zyskamy cenny spokój i pewność, że zespół wykonawczy poradzi sobie z projektem i wykona go zgodnie z założeniami. Projekty tworzone przez Pracownię MONOS DESIGN zawsze są szyte „na miarę” zarówno potrzeb jak i budżetu inwestora. Omawiając różne koncepcje, optymalizujemy przestrzeń pod kątem wymagań każdego z domowników korygując na bieżąco zmiany w kosztorysie. Dzięki sprawnej, efektywnej komunikacji projektant – inwestor współpraca przebiega dynamicznie. Na bieżąco wprowadzane i
omawiane są nowe rozwiązania.