MONOS DESIGN

Biuro architektoniczne Warszawa

Poniżej znajdziesz nasze dane kontaktowe oraz formularz, który możesz wypełnić, jeśli chcesz, żebyśmy skontaktowali się z Tobą.

Duchnicka 3/LOK.339 01-796 Warszawa

biuro@monosdesign.pl

+48502770707

Portfolio

Rezydencja Emilii Plater

Rezydencja Emilii Plater

Historyczny ażur nowoczesnej architektury.

Rezydencja Emilii Plater to inwestycja położona w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Emilii Plater 7 oraz 9/11

Projekt rozbudowy kamienicy Wittów to połączenie elementów historycznych z eleganckim i nowoczesnym motywem zabudowy mieszkalnej. 

Stara kamienica jest przykładem architektury łączącej secesje i uproszczony klasycyzm, posiada bogate walory artystyczne a wybrany detal balustrady stał się elementem kształtującym motyw ażurowej przesłony wykorzystany na elewacji. Ceglane akcenty podkreślają spójność kompleksu z zabytkowym zabudowaniem fabrycznym w głębi.

Przedłużenie istniejącej kamienicy kontynuuje układ elewacji za pomocą rytmu okien i pionowych podziałów. Proporcja drzwi parterowych kamienicy celem spójności została przeniesiona na podział projektowanej stolarki. Ogólnodostępny taras ukształtowany powyżej trzeciej kondygnacji wraz z dodatkowym oświetleniem podkreślają historyczny mural ściany szczytowej. 

Wnętrza budynków pomieszczą duże, ekskluzywne apartamenty, każdy o powierzchni powyżej 150 m2. wszystko z zachowaniem historycznej stylistyki i elegancji oraz ogromną dbałością o szczegóły. 

Celem inwestycji było stworzenie prestiżowego kompleksu apartamentowego z zachowaniem cennych walorów historycznych, nawiązanie do charakteru miejsca i podkreślenie jego znaczenia jako motywu przewodniego nowoczesnej architektury Warszawy.